Summer Sale - free shipping on all orders!
Personal menu
Ara

SCN Nedir Kodlama Nedir?

SCN Nedir Kodlama Nedir?

SCN Nedir?

SCN : Software calibration number , yani yazılım kalibrasyonu anlamına gelmektedir. Yeni nesil araçların modüllerinde o modüle özgü yazılım bulunmaktadır. Mercedes-Benz araçlardaki bu yazılıma SCN denilmektedir.

SCN Kodlaması Nedir?

Araç üretici firmaları piyasaya araçları sürdükten sonra araçta ilerleyen yıllarda bazı problemler ortaya çıkabilir. Bu problemler araçlara gelen yeni güncellemeler ile çözülmektedir.Araçlardaki eski ve problemli yazılımlarınızın yerine yeni güncel versiyon yazılım yükleme işlemine modül programlama denilmektedir.

SCN kodlama ise Mercedes araçlara özgü bir modül yazılım ve araç beyinlerini güncelleme veya yeniden araca tanıtma işlemidir.

Aslında SCN kodlama araçlarda ki eski yazılımlar yerine araç Ecu’suna yani araç beynine bağlanıp araca yeni gelen yazılımı yüklemektir. Bu işlemi telefonlarımıza gelen güncelleme gibi de düşünebiliriz.

Modül programlama ve SCN kodlama gibi işlemleri gerçekleştirmek için bir server bağlantısına ihtiyaç duyulmaktadır.

Yani bu işlem şanzıman ve ana parçalarını ECU’a senkroni etmek için kullanılmaktadır, eğer işlem yapılmaz ise sistemde hata olarak görülmektedir. SCN Kodlaması önceden sadece Mercedes
Benz’in yetki verdiği kişi veya tüzel kuruluşlar tarafından yapılabilmektedir, bunun dışında yetkili servis şifresi sadece senelik kiralama olarak alınmaktadır ve maliyeti oldukça yüksektir ayrıca bu şifre sadece Mercedes’in belirlediği servislere verilmektedir.

Fakat Autel’in size sunduğu profesyonel MS 908P ve Autel elite üniversal arıza tespit cihazı ile şifre ihtiyacı duyulmaksızın Mercedes-Benz yetkili servisleri
gibi SCN kodlama ve modül programlama işlemlerini yapabilirsiniz.

Peki Autel arıza tespit cihazında SCN Kodlama yapılırken şifre gerekli midir ?

Skoda araçlarda da uzun kodlamaları yapabilirsiniz. Avrupa ve Japon gruplarında ise diagnos konusunda profesyonel olup , Land Rower ve Range Rover araçlarda körük kalibrasyonu işlemine kadar yapabilmektedir.

Autel , BMW ve Mercedes olarak online işlem yapma konusunda profesyonellik yaratan bir arıza tespit cihazıdır ve ayrıca kendinden ekranlı olup kolay kullanıma sahiptir. Bunun yanı sıra desteklediği j2534 protokolü sayesinde Odis gibi birçok yazılımla kullanılabilmektedir.

Tüm veri dosyalarınızı, bilgilerinizi ve araç kayıtlarınızı tek tuşla çoklu görev özelliği ile kolayca istediğiniz gibi yönetebilirsiniz.

1996 Model ve üzeri günümüz araçlarına kadar uyumlu çalışabilen bir cihazdır. 80 ‘den fazla marka modele destek verir ve bu cihazlar ile Amerikan, Asya, Avrupa grubu araçlarına rahatça müdahale edebilirsiniz. Autel , Adaptasyon, Kalibrasyon, Arıza kodu okuma-silme, ECU Kodlama ve Programlama, Teknik kodları Görüntüleme, Lastik basınç sensörü gibi birçok işlemi yapmanıza olanak sunar.

Kauçuk dış ve iç koruması sayesinde düşmelere darbelere karşı dayanıklıdır.

Bizlerde Nitro Group olarak sizler için her zaman daha iyi hizmet sunma kapsamında ürün geliştirme yeni ürün tedarik etme işlemlerine ara vermeksizin devam etmekteyiz.

Bu yüzden Autel firmasının resmi Türkiye distribütörlüğünü almış bulunmaktayız. Nitro Group alanında uzman ekibiyle siz değerli müşterilerimize daha kaliteli hizmet sunmak için çalışmalarına devam edecektir.

Sizlerde lastik basınç sensörü ya da farklı bir konu da bilgi almak istiyorum diyorsanız; 0850 755 02 30 numaralı telefondan ya da Web Sitesi üzerinden bilgi edinebilirsiniz.

Yorumunuzu bırakın