Summer Sale - free shipping on all orders!
Personal menu
Ara

Renault Lastik Basınç Sensörü Resetleme

Renault Lastik Basınç Sensörü Resetleme

Renault Symbol Lastik Basınç Sensörü TPMS Manuel Resetleme

TPMS ( Tyre Pressure Monitoring System ) Lastik Basınç İzleme Sistemidir.

Bu sistem lastik içerisine yerleştirilen lastik basınç sensörü ile çalışmaktadır ve lastik içerisindeki hava basıncını görüntülememizi sağlar. Ayrıca bu sensörler lastik içerisindeki havanın sıcaklığını da ölçer.

TPMS Nedir?

Bu sensörler arızalandığı zaman araçlarda lastik basınç sensörü arıza lambası yanar.

Bu arıza lambasının yanma nedeni genellikle lastik içerisindeki hava basıncının düşmesi, lastik değişiminden sonra, lastik içerisinde bulunan sensörlerin arızalanması durumunda veya sensörlerde bulunan pillerin bitmesinden kaynaklanmaktadır. Yeni bir sensör içerisindeki pillerin ortalama 5 yıl kadar pil ömrü vardır.

Bu yazımızda sizlere 2017 model Renault Symbol marka araçlarda manuel olarak TPMS arıza lambasını resetlemeyi açıklayacağız.

Öncelikle kontak anahtarını ‘ON’ konumuna getiriyoruz. Daha sonra ‘’ Silecek Kolunda ’’ bulunan ’’ Menü ’’ tuşuna Gösterge Panelindeki ekranda ‘’ Set tp ’’ yazısı çıkana kadar basıyoruz.

Ekranda ‘’ Set tp ’’ yazısı ekranda göründükten sonra ‘’ Menü ’’ tuşuna birkaç saniye daha basılı tutuyoruz ve arıza lambasını gidermiş oluyoruz.

Manuel TPMS Resetleme Yapılamadığında Hangi Yollara Başvurulmalıdır?

TPMS Arızasını Manuel olarak gideremediğimiz durumlarda Resmi Türkiye Distribütörlüğü Nitro Bilişimin elinde bulunan AUTEL firmasının üretmiş olduğu Maxi TPMS cihazları ile TPMS Arıza Lambasını giderebiliriz.

Autel firmasının sunmuş olduğu geniş ürün yelpazesi sayesinde ihtiyaçlarınıza yönelik en uygun cihazları bulabilirsiniz.

Bu cihazlar ;
Maxi TPMS TS608
Maxi TPMS TS508
Maxi TPMS TS408
Maxi TPMS TS601
Maxi TPMS TS501
Maxi TPMS TS401
Maxi TPMS Pad

TPMS TS608 cihazı lastik basınç sensörü tanıtma cihazıdır, bunun yanında Diagnostik işlemlerini de yapabilirsiniz. Autel lastik basınç sensörü tanıtma cihazları sayesinde araçlara sensörü tanıtmanın birkaç yolu vardır.

Autel lastik basınç sensörü tanıtma cihazları sayesinde araçlara sensörü tanıtmanın birkaç yolu vardır.

Yeni Sensörün ID’sini ECU’ya Tanıtarak,
Eski sensörümüzün ID’sini yeni sensöre Tanıtarak
Yeni bir ID oluşturup bunu ECU’ya tanıtarak.
Lastik basınç sensörünün değişimi yapıldıktan sonra sensör ID’si kesinlikle araç beynine kodlanması gerekmektedir. Eğer sensör araç beynine tanıtılmazsa çalışmayacaktır.

Sizlerde lastik basınç sensörü ya da farklı bir konu da bilgi almak istiyorum diyorsanız; 0850 755 02 30 numaralı telefondan ya da Web Sitesi üzerinden bilgi edinebilirsiniz.

Yorumunuzu bırakın