Renault Clio Araçlarda Lastik Basınç Sensörü (TPMS) Sıfırlama

Renault Clio Araçlarda Lastik Basınç Sensörü (TPMS) Sıfırlama

28 Şubat 2019 Blog 1

Değerlendirmelere göre günümüzde olan kazaların büyük bir çoğunluğu lastiklerin patlaması ya da lastiklerin havasının inmesinden kaynaklı olduğu sonucuna varılmıştır. Bu sebeple otomobil üreticileri araçlara lastik basınç ölçen sistemi geliştirmiştir. Bu sistem sayesinde araçtan inip lastikleri kontrol etmenize gerek kalmadan lastik sıcaklığı ve basıncını kontrol edebilirsiniz. Renault Clio lastik basınç sensörü resetleme işlemlerini öğrenebilirsiniz.

2007 yılından sonra üretilen araçlarda Lastik Basınç Kontrol Sistemi mevcuttur. Bu sistem aracınızın lastiklerinin basınç ve sıcaklığını kontrol altında tutmak için dizayn edilmiştir. Lastiklerinizdeki hava inerse ya da sıcaklık artarsa bu sistem size araç göstergesinde uyarı ikaz ışığı yakacaktır.

Clio araçlarda diğer lastik basınç sensöründe bir arıza mevcut değilse manuel olarak öncelikle aracın lastiklerini kontrol ettikten sonra gösterge panelinde bulunan lastik uyarısını söndürebiliriz.

Direksiyonun sağ tarafında bulunan silecek kolundan yol bilgisayarına gelip yukarı oku ile lastik basınç menüsüne geliyoruz daha sonra aşagı oku üzerine gelip 5-10 saniye basılı tutuyoruz ve lastik basınç sıfırlanmış olmaktadır.

Eğer Renault Clio lastik basınç sensörüarızalanmış ise yeni sensör ile değiştirilmesi gerekecektir. Autel mx sensörü tüm araçlara uyumlu olarak kullanabilirsiniz.

Sizlerde lastik basınç sensörü ya da farklı bir konu da bilgi almak istiyorum diyorsanız; 0850 755 02 30 numaralı telefondan ya da  

Nitro Mekatronik Web Sitesi üzerinden bilgi edinebilirsiniz.

Yazar hakkında

admin:

1 Yorum

  1. Mustafa

    11 Mayıs 2019
    Cevapla

    İyi günler. İkinci el aldığım Clio 4 de kaptör yok ve arıza veriyor. Resetlememe rağmen devam ediyor. Servis hariç herhangi bir yerden alsam o kaptörü sisteme tanıtmak gerekir mi? Direk takınca çalışır mı?

Düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Bir cevap yazın