Summer Sale - free shipping on all orders!
Personal menu
Ara

Porsche Araçlarda Lastik Basınç Sensörü Arızası

Porsche Araçlarda Lastik Basınç Sensörü Arızası

Lastik Basınç Sensörü Nasıl Çaışır?

Yazımıza kısa bir örnek ile başlamak sizleri daha çok aydınlatabilir; İstanbul’da Porsche araca TPMS cihazı tanımlandı araç ilk çalıştırıldığında cihaz araca adapte işlemleri yapıldı ve 10 dakika geçmeden cihaz aktif haldeydi.

Ertesi gün sensör ikaz ışığı verdi.

Bu ikazın sebebi aracın  İstanbul’da ve kış aylarında olması (İstanbul’da kış aylarında hava sıcaklığı 10 15 derece bir anda artıp bir anda azalabiliyor) Hava sıcaklığındaki bu ani değişiklikler lastik basınçlarına da yansımakta bunun sonunda lastik hava basıncı sıcakta sıfırlanmış iken soğuğa geçince direk ikaz vermesine sebep olmaktadır.

Halbuki sensörleme işlemi sırasında aracın jant çapını lastiklerin yaz lastiğimi kış lastiğimi olduğu belirtilse böyle bir sıkıntı ile karşılaşma olmayabilir.

Bununla ilgili küçük tavsiyelerde bulunacak olursak;

Aracı sabah erken saatlerde ilk çalıştırdığınızda yani lastiklerimiz henüz daha tam ısınmadan sıfırlama yapılma durumunda, TPMS sisteminiz daha sağlıklı çalışacaktır. Hatta havanın en soğuk olduğunda yapılırsa gün içerisinde havanın ısınması lastik basıncının artmasında aracınız ikaz vermeyecektir.

Bu ve bunun gibi daha bir çok konu hakkında detaylı bilgi almak için; 0850 755 02 30 numaralı telefonu arayabilir ya da web sitesinin ziyaret edebilirsiniz.

Yorumunuzu bırakın