Summer Sale - free shipping on all orders!
Personal menu
Ara

Autel ile TPMS ve Diagnostik İşlemler Artık Daha Kolay !

Autel ile TPMS ve Diagnostik İşlemler Artık Daha Kolay !

Autel ile TPMS ve Diagnostik İşlemler Artık Daha Kolay !

Autel arıza tespit cihazlarının Maxisys, MaxiTPMS, Maxicheck, Maxidiag gibi cihaz tipleri bulunmaktadır.

Autelin geniş ürün ve işlem kapsamı sayesinde artık diagnostik, Servis ve TPMS işlemlerini daha profesyonel bir şekilde yerine getirebilirsiniz.

Autel‘in bütün ürünleriyle arıza tespit ve servis resetleme işlemleri yapabilirsiniz.

MAxiTPMS serisi ve TS serisi cihazlarla diagnostik işlemlerin yanı sıra lastik basınç sensörü tanıtma, ID okuma ve yazma, adaptasyon gibi TPMS fonksiyonlarını full bir şekilde yerine getirebilirsiniz.

TPMS nedir ?

TPMS Tyre Pressure Monitoring System yani Lastik Basınç İzleme Sistemidir.

Lastik basınç izleme sistemi araçların tüm lastiklerinin basınçlarını kontrol eden, her tekerlekte ayrı olarak bulunan olası bir lastik patlama yada lastik hava basıncının düşmesi durumunda sizleri uyararak ikaz eden emniyet sistemidir.

Lastik basınç sensörleri 2006 yılından itibaren üretilen birçok araçta kullanılmaya başlanmıştır.

Bu sensörler tekerleklerdeki basıncı ölçerek basınç düştüğünde ya da lastik basınç sensörü arıza verdiğinde göstergede uyarı lambası yakarak bizleri ikaz etmektedir.

Lastik Basınç Sensörü İkaz Lambası yandığında ne yapılmalı ?

Aracın göstergesinde yanan lambalar genellikle canımızı sıkmakta ve aklımızı karıştırmaktadır.

Bu lamba yandığında yapmanız gereken işlem öncelikle aracınızın lastik basıncını kontrol etmektir.

Eğer aracınızın basıncı normal ise en yakın servis veya lastikçiye götürmektir. Göstergede yanan bu ikaz lambası aracınızın tekerleklerinin birinde basınçla ilgili bir sorun olduğunu size belirtmektedir.

Bazı araçlarda normal lastik basıncı sağlandığında ya da lastik basınç sensörü arızası tamir edildikten sonra göstergede yanan ikaz lambası bazı araçlarda kendi kendine söner, bazılarında ise arıza tespit cihazı ile arızaları silmek yada yeni lastik basınç sensörünü tanıtmak gerekmektedir.

Lastik Basınç Sensörü Değiştirildikten Sonra Ne Yapılmalıdır ?

Lastik basınç sensörleri arızalandığında yenisi ile değiştirilmesi gerekmektedir.

Her ne kadar bası servisler tarafından iptal edilse de bu durum emniyet bakımından büyük sıkıntılara, hatta kazalara neden olabilmektedir.

Lastik basınç sensörü değişim yapıldıktan sonra ise lastik basınç sensörleri aracın ECU’suna tanıtılmalıdır.

Bu işlemi yapabilmek için Lastik Basınç Sensörü Kodlama Cihazları kullanmanız gerekmektedir. Firmamız Autel lastik basınç sensörlerinin ve lastik basınç sensörlerinin kodlama cihazlarını satışını yapmaktadır.

Autel MAxiTPMs TS608
Autel MaxiTPMS TS608, üniversal bir arıza tespit cihazıdır. 80’dan fazla Amerika, Asya ve Avrupa araçların TPMS arıza tespiti ve ECU yeniden programlama gibi işlemleri yerine getirebilir.

Ts608 arıza tespit cihazı ile Arıza tespiti, arıza kodu silme, yağ sıfırlama, fren sıfırlama, direksiyon sıfırlama, lastik boyut değişimi tanıtma gibi birçok diagnostik işlemi profesyonelce yapmanın yanı sıra TPMS işlemlerini de eksiksizce yerine getirebilirsiniz.

Servisinize gelen araçlar üzerinde tüm işlemleri artık dışarıdan yardım almadan yerine getirebilirsiniz.

Autel MX-Sensor

MX-Sensorleri, programlanabilir universal sensördür, hem akıllı hem de etkili olarak tüm lastik basınç sensörlerinin yerine geliştirildi.

Ayrıca fonksiyon olarak araçların %99’unu desteklemektedir. Autel Mx-sensör sayesinde TPMS arızasıyla servisinize gelen hiçbir müşterinizi artık geri çevirmeyeceksiniz.

Üstelik Autel lastik basınç sensörü piyasadaki diğer sensörlerden daha hesaplı.

Nitro Bilişim 2018 yılında almış olduğu Autel resmi Türkiye Distribütörlüğü ile Autel ürünlerinin satışını gerçekleştirmekte ve satış sonrası desteğini vermektedir.

Sizlerde lastik basınç sensörü ya da farklı bir konu da bilgi almak istiyorum diyorsanız; 0850 755 02 30 numaralı telefondan ya da Web Sitesi üzerinden bilgi edinebilirsiniz.

Yorumunuzu bırakın