Hyundai İ20 Araçta TPMS Arızası ve Manuel Resetleme

Hyundai İ20 Araçta TPMS Arızası ve Manuel Resetleme

14 Şubat 2019 Blog 0

HYUNDAİ İ20 LASTİK BASINÇ SENSÖR ARIZASI

Lastik basınç sistemi araçların lastiklerindeki hava basıncını ve sıcaklığını anlık olarak sürücüye bildiren sistemdir. Yeni model araçların neredeyse tamamında mevcuttur. Lastik basınç sensörü araçlar da genellikle sibop kısmına monte edilen ve lastiğin iç kısmına pil ile çalışan radyo frekansı ve sinyaller ile aracın TPMS modülü ile iletişim kuran bir sistemdir.

HYUNDAİ İ20 TPMS ARIZASI MANUEL NASIL RESETLENİR ?

2013 sonrası Hyundai araçların neredeyse tamamında TPMS sensörü mevcuttur. İlk olarak lastik havalarını ön 30 arka 31 olarak ayarlamalıyız. 3-4 km sonra lamba sönecektir. Hala sönmüyorsa öncelikle kontak açık konuma getirilmelidir. Direksiyon da bulunan sağ sol ok yön tuşları ile Menü seçeneğini açıyoruz ve aşağı yön tuşları ile Ayarlar kısmına giriş yapıyoruz. Ardından sürücü destek ayarlarına tıklıyoruz. Aşağı inerek Lastik Kontrol kısmına uzun süreli basılı tutuyoruz. Ekranda yana doğru artan çubuklar tamamladığı zaman ok tuşundan elimizi kaldırıyoruz. Hyundai i20 araçta lastik basınç sensör sıfırlama işlemimiz tamamlanmış oluyor.

Eğer lastik basınç sensörlerinde arıza varsa yeni sensör takılıp kodlanması gerekmektedir bu işlemi ise autel tpms cihazları ile yapabilirsiniz.

Sizlerde lastik basınç sensörü ya da farklı bir konu da bilgi almak istiyorum diyorsanız; 0850 755 02 30 numaralı telefondan ya da  

Nitro Mekatronik Web Sitesi üzerinden bilgi edinebilirsiniz.

Yazar hakkında

admin:

0 Yorum

Düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Bir cevap yazın