Summer Sale - free shipping on all orders!
Personal menu
Ara

Ford Araçlarda Lastik Basınç Sensörü

Ford Araçlarda Lastik Basınç Sensörü

TPMS Nedir?

TPMS: Lastik basınç ölçüm sistemi araçların lastiklerinin basıncı ve sıcaklığı hakkında kullanıcıya anlık bilgi vermek için dizayn edilmiş bir sistemidir, yeni nesil araçların çoğunda ve yeni üretilen araçların tamamında bulunmaktadır.

Sanayi Bakanlığı’nın EC kurallarını güncellemesiyle birlikte yeni araçlarda Lastik basınç sensörü ve düşük basınç uyarı sistemi zorunlu hale geldi.

Lastik Basınç Sensörü Nedir?

Araçlarda genellikle siboba takılan ve lastiğin içine pil ile yapıştırılmış radyo frekansı ve sinyallerle araçla iletişim kurabilen lastiğin ısı ve basıncını ölçen sistemdir.

Ford Tpms Arızasında Ne Yapmalıyız?

Yeni model Ford aracların ( 2013 sonrası ) hemen hemen tamamında TPMS sensörü bulunmaktadır, kontağı açık konumuna getirin. Eğer start-stop butonu varsa, “Başlat” düğmesine basın.

Tehlike ışığı düğmesini 5 saniye aralıklarla 6 kez itin. Doğru yapılırsa, bir kez korna sesi duyarsınız.

Konsolunuzdaki ekran “sol ön lastik denemesi“ mesajını gösterecektir. Araçtan çıkın ve bir kez korna duyana kadar sol ön lastikten dışarı hava izin.

Boynuz bip sesi gelene kadar sağ ön lastikten havayı serbest bırakın.

Boynuz bip sesi gelene kadar sağ arka lastikten havayı serbest bırakın.

Boynuz bip sesi gelene kadar sol arka lastikten havayı serbest bırakın.

Tüm adımlar düzgün yapılırsa,” Eğitim tamamlandı”  mesajı konsol ekranında gösterilir.

Tüm lastikleri önerilen basınca kadar şişirin.

Bu işlem her araçta işe yaramamaktadır ve TPMS cihazına ihtiyaç duyulmaktadır.

Piyasada bir aracın kendi markasına özel TPMs sensörleri bir de her marka araca uygun TPMs sensörleri bulunmaktadır. Her markaya uygun universal sensörler fiyat/verimlilik açısından daha kullanışlıdır.

Aracınızda TPMS sisteminin ve sensörünün bulunması sizlere şunları sağlamaktadır:
1. Aracin Sürüs Güvenligini Artirir.
2. Yakit Tasarrufu Sağlar
3. Aracin Performasini Yükseltir
4. Lastiğin Ömrünü Uzatır .

Autel Mx Lasti̇k Basınç Sensörü

AUTEL firmasının üretmiş olduğu MX lastik basınç sensörü universal bir sensördür yani tüm araçlarla bu sensör uyum sağlamaktadır bu sensör kolaylıkla kullanılabilir ve programlanabilir bir sensördür bu yüzden araca monte edildikten sonra lastik basınç sensörünü tanıtmanız yeterlidir buda siz kullanıcılarımıza kolay kullanım sağlar.

Autel mx lastik basınç sensörü neredeyse 75 marka araca tpms işlemleri yapabilmektedir ayrıca sadece tpms işlemleri yapmakla kalmaz bunun yanı sıra arıza tespit işlemleri servis sıfırlama işlemlerini de kolaylıkla yapabilirsiniz.

Bu ve bunun gibi daha bir çok konu hakkında detaylı bilgi almak için; 0850 755 02 30 numaralı telefonu arayabilir ya da web sitesinin ziyaret edebilirsiniz.

 

Yorumunuzu bırakın