Summer Sale - free shipping on all orders!
Personal menu
Ara

Dacia Stepway Araçlarda Lastik Basınç Sensörü Arızası

Dacia Stepway Araçlarda Lastik Basınç Sensörü Arızası

Dacia Stepway Araçlarda TPMS Arızası

Lastik Basınç Sensörü araç lastiklerinin genellikle siboba ilaveten takılan veya lastiğin içerisine yapıştırılmış olan ve pil ile çalışan ve radyo frekansı (RF) sinyalleri ile araçla iletişim kuran lastiğin basınç ve ısı değerini anlık ölçen bir cihazdır.

TPMS ışığı iki durumda uyarı vermektedir. Araç ilk çalıştığı zaman ikaz lambası yanıp sönüyor ve sonrasında devamlı yanıyor ise aracın bir veya birden fazla TPMS sensörü sinyal almıyor demektir.

Araç ilk çalıştığı andan itibaren TPMS ikaz lambası yanıyor ise araçta lastik basıncında doğru olmayan durumu gösterir. En kısa süre içerisinde araç lastiklerinin kontrol edilmesi gereklidir.

Dacıa stepway araclarda lastik basınç sensörü şu sekilde sıfırlanabilir :
Öncelikle lastik havasını kontrol etmek gerekir daha sonra , kontağı çeviriyoruz aracı çalıştırıyoruz ve yol bilgisayarından set up bölümüne geliyoruz bu bölüme uzun basıyoruz ve ekranda lastik basınç ikaz ışığı sönmektedir .

Eğer aracınızdaki lastik basınç sensörü arızalandı ise yeni bir sensör takmanız gerekmektedir.

Autel mx sensör piyasadaki tpms sistemli tüm araçlara uyumlu çalışmaktadır.

Sizlerde lastik basınç sensörü ya da farklı bir konu da bilgi almak istiyorum diyorsanız; 0850 755 02 30 numaralı telefondan ya da  Web Sitesi üzerinden bilgi edinebilirsiniz.

Yorumunuzu bırakın