Summer Sale - free shipping on all orders!
Personal menu
Ara

Chevrolet Cruze Araçta Tpms Arızası

Chevrolet Cruze Araçta Tpms Arızası

Chevrolet Araçlarda Lastik Basınç Sensörü Arızası

Lastik Basınç Sensörü araç lastiklerinin genellikle siboba ilaveten takılan veya lastiğin içerisine yapıştırılmış olan ve pil ile çalışan ve radyo frekansı (RF) sinyalleri ile araçla iletişim kuran lastiğin basınç ve ısı değerini anlık ölçen bir cihazdır.

TPMS ışığı iki durumda uyarı vermektedir. Araç ilk çalıştığı zaman ikaz lambası yanıp sönüyor ve sonrasında devamlı yanıyor ise aracın bir veya birden fazla TPMS sensörü sinyal almıyor demektir.

Araç ilk çalıştığı andan itibaren TPMS ikaz lambası yanıyor ise araçta lastik basıncında doğru olmayan durumu gösterir.

En kısa süre içerisinde araç lastiklerinin kontrol edilmesi gereklidir.

Chevrolet Cruze araçlarında manuel resetleme; direksiyonun solunda bulunan far aydınlatma çubuğunun üzerinde bulunan MENU tuşuna basıldıktan sonra, yine aynı çubuk üzerindeki aşağı/yukarı fonksiyonu kullanılarak lastik basınç menüsüne girilerek yapılır.

Lastik basınç sensörü menüsüne girildikten sonra da yine aynı çubuğun en uç kısmında bulunan set/clear tuşuna basılı tutularak yapılır.

Eğer lastik basınç sensörü zarar görmüş ise yenisi ile değiştirilmesi gerekmektedir.

Autel universal lastik basınç sensörünü piyasa araçlarının tümünde uyumlu olarak kullanabilirsiniz.

Sizlerde lastik basınç sensörü ya da farklı bir konu da bilgi almak istiyorum diyorsanız; 0850 755 02 30 numaralı telefondan ya da Web Sitesi üzerinden bilgi edinebilirsiniz.

Yorumunuzu bırakın