Summer Sale - free shipping on all orders!
Personal menu
Ara

BMW Lastik Basınç Sensörü Arızası

BMW Lastik Basınç Sensörü Arızası

BMW TPMS Arızası ve Çözümü

TPMS yani Lastik Basıncı Takip Sistemi aracınızın lastiklerinin basınç değerlerini anlık kontrol edip size bu durumu rapor eden ve 2014 senesinden sonra üretilen araçlarda bulunan sistemdir.

BMW 2007 2011 model araçlarda lastik basınç sensörü resetleme işlemi şu şekilde yapılmaktadır:

Öncelikle aracımızı çalıştırmadan debraj ve frene basmadan star stop tuşuna bir kez basıyoruz ve ekran açılıyor.

Aracın direksiyonunun sol kısmında bulunan menu değiştirme düğmesini aşağı ve yukarı pozisyonlarını kullanarak bas ikaz lamba menusunu bulunuz.

Aracın direksiyonunun sol kısmında bulunan BC düğmesini kullanarak basınç ikaz lambasını resetleyeceğiz. BC düğmesi üzerine 10 saniye basılı tutuyoruz ve reset bölümünü işaretliyoruz.Daha sonra BC düğmesine 1 sefer basıp menüden çıkıyoruz ve lastik ikaz lambamız sönmüş oluyor.

Araçlarımızdaki lastik basınç sensörleri ömrünü tamamladıklarında yada arızalandıklarında yenisi ile değiştirilmesi gerekir.

Bu tarz durumlarda servisler ve oto lastikçiler lastik basınç sensörü değişimini yapmaktadırlar.

Lastik basınç sensörünün değişimi yapıldıktan sonra otomobilinizin elektronik hafızasına (ECU) içerisine kaydedilmesi gerekmektedir.

Bu işleme lastik basınç sensörü uyarlama işlemi denilmektedir.

Eğer ki lastik basınç sensörü değiştirildikten sonra tanıtma işlemi yapılmazsa sensör devreye girmeyecek ve işlevselliğini kaybedecektir.

Lastik basınç sensörü (TPMS) değiştirildikten sonra muhakkak eşleştirme işlemi yapılmalıdır.

Bu işlem sensör içerisinde bulunan RF-ID sinyaller ve Lastik Basınç Sensörü kodlama cihazları aracılığı ile gerçekleştirilmektedir.

Tedariğini sağladığımız Autel Lastik Basınç Sensörü kodlama cihazları ile TPMS kodlama işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Sizlerde lastik basınç sensörü ya da farklı bir konu da bilgi almak istiyorum diyorsanız; 0850 755 02 30 numaralı telefondan bizlere ulaşabilir, Web Sitesi üzerinden bilgi edinebilirsiniz.

Yorumunuzu bırakın