Summer Sale - free shipping on all orders!
Personal menu
Ara

Audi Araçlarda Lastik Basınç Sensörü Kodlama

Audi Araçlarda Lastik Basınç Sensörü Kodlama

Audi Lastik Basınç Sensörü Nedir?

Eğer 2006 yılından sonra üretilmiş bir aracınız var ise %90 olasılıkla aracınızda lastik basınç sensörü sistemi bulunur.

Bu sistem sayesinde araç hareket halinde iken yada herhangi bir durumdan dolayı lastiklerde, lastik havasında normalden farklı bir durum var ise gösterge panelinde TPMS uyarı ikaz lambası yanar.

Lastik basınç sensörü araç lastiklerinin genellikle siboba ilaveten takılan veya lastiğin içerisine olan ve pil ile çalışan ve radyo frekansı (RF) sinyalleri ile araçla iletişim kuran lastiğin basınç ve ısı değerini anlık ölçen bir cihazdır.

Audi a6 model araçlarda lastik basınç sistemi şu şekilde sıfırlanabilir;

İlk önce lastik havasını kontrol etmemiz gerekmektedir, sonrasında herhangi bir problem görülmüyorsa aracı çalıştırıyoruz.

Vites topuzunun altında CAR yazan düğmeye basıyoruz ekranımız açıldıktan yoksa sol alttaki düğme ile araç ayarları bölümüne giriyoruz düğmenin yanındaki home butonu çevirerek tyre pressure monitoring( lastik basınç izleme) ekranına geliyoruz basıyoruz.

Daha sonra ekrana store tyre pressure bölümü geliyor, butondan tıklıyoruz karsımıza yes yada no bölmesi çıkıyor yes seçtiğimizde ekranda lastik basınç göstergesinin söndüğünü görebilirsiniz.

Eğer aracınızdaki lastik basınç sensörlerinde arıza varsa tpms sistemini resetlemeniz işe yaramayacaktır.

Sensörünüzü yeni bir sensörle değştirmeniz gerekecektir.

Autel mx sensör tüm araç markalarına uyumlu çalışabilmektedir.

Sizlerde lastik basınç sensörü ya da farklı bir konu da bilgi almak istiyorum diyorsanız; 0850 755 02 30 numaralı telefondan ya da Web Sitesi üzerinden bilgi edinebilirsiniz.

Yorumunuzu bırakın