RENAULT CLİO 4 ARAÇLARDA LASTİK BASINÇ SENSÖRÜ (TPMS) SIFIRLAMA

RENAULT CLİO 4 ARAÇLARDA LASTİK BASINÇ SENSÖRÜ (TPMS) SIFIRLAMA

14 Mart 2019 Blog 0

TPMS NEDİR ?

TPMS Lastik Basınç İzleme sistemi olarak adlandırılmaktadır. Araç lastiklerinin basınçlarını kontrol eden, olası bir durumunda lastiğin patlaması ya da lastik basıncının düşmesi durumunda sürücüye uyarı vermektedir.

Renault Clio 4 bir araca sahipseniz ve aracınız kadranında aşağıdaki gibi bir arıza sembolü belirdiyse lastiklerinizin havası inmiş olabilir.

Gösterge panelinde lastik ile ilgili arıza yaşadığınız zaman aracınızı hemen servise götürmenize gerek bulunmaz. İlk önce lastik basınçlarını kontrol etmelisiniz. Lastik basınçlarının hepsi aynı ise aşağıda yer alan işlemleri uygulamanız sizin için yeterli olacaktır.

Öncelikle aracı çalıştırıyoruz ve aşağıda ki görselde yer alan yukarı ok tuşuna basıyoruz.

Gösterge panelinde ‘ Lastik Basıncı ‘ yazısı çıktığı zaman alttaki aşağı doğru olan ok tuşuna basılı tutuyoruz ve Ekrana ‘Başladı’ yazısı geldiği zaman  işlem tamamlanıyor. Renault Clio 4 araçta Lastik basıncını manuel olarak sıfırlamış bulunuyoruz.

Aracın gösterge panelinde gözüken lastik basınç uyarısı söner. Bu işlemden sonra test sürüşüne çıkmalısınız.
Gösterge panelindeki  lastik basınç sistemi uyarısı sönmediyse araçta bulunan lastik basınç sensörlerin de arıza mevcut olabilir.  Bu durumda da lastik basınç sensörü değiştirmeniz gerekir.
Autel mx sensör tüm araçlarla uyumlu çalışmaktadır.

Sizlerde lastik basınç sensörü ya da farklı bir konu da bilgi almak istiyorum diyorsanız; 0850 755 02 30 numaralı telefondan ya da  

Nitro Mekatronik Web Sitesi üzerinden bilgi edinebilirsiniz.

Yazar hakkında

admin:

0 Yorum

Düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Bir cevap yazın