MITSUBISHI ARAÇLARDA TPMS ARIZASI

MITSUBISHI ARAÇLARDA TPMS ARIZASI

28 Ocak 2019 Blog 0

Tpms sistemi; araçların Lastik Basınç Sensör İzleme sistemidir. Bu sistem araçlardaki lastiklerin içerisine yerleştirilen lastik basınç sensörleri ile beraber çalışmaktadır ve lastiğin içerisindeki hava basıncını görüntülememizi sağlar. Ayrıca bu sensörler sayesinde lastiğinizin içerisindeki hava sıcaklığını da ölçebilirsiniz. Bu sensörlerden herhangi biri veya birkaçı arızalandığı zaman araç göstergesinde lastik basınç sensör arıza lambası yanar. Bu durumda tpms cihazları test edip veya sensörü değişmeniz gerekmektedir.

Mitsubishi Araçlarda Manuel Tpms Resetleme Nasıl Yapılır?

Öncelikle araç anahtarı kontağa yerleştirmemiz gerekmektedir. Daha sonra aracı çalıştırıp marş yapmadan tüm ışıklar sönene kadar beklemeliyiz. Marşa basmadan aracı tekrardan söndürüp hemen anahtarı çıkartıp 5 ile 10 saniye sonra anahtarı tekrardan takmalıyız. Yine marş konumuna getirmeden tüm ışıkların sönmesini beklemeli ve marşa basmalıyız. Bu şekilde arıza lambası sönecektir eğer sönmez ise bu işlemi 2-3 kere daha deneyebiliriz.

Manuel resetleme işlemi eğer lastik basınç sensörünüz arızalı ise işe yaramayacaktır. Bu gibi durumlarda arızalı sensör yeni sensör ile değiştirilmelidir.

Autel mx sensör piyasadaki tpms sistemi olan tüm araçlara uygun çalışabilen üniversal bit sensördür.

Sizlerde lastik basınç sensörü ya da farklı bir konu da bilgi almak istiyorum diyorsanız; 0850 755 02 30 numaralı telefondan ya da  

Nitro Mekatronik Web Sitesi üzerinden bilgi edinebilirsiniz.

Yazar hakkında

admin:

0 Yorum

Düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Bir cevap yazın