HYUNDAİ ARAÇTA TPMS ARIZASI

HYUNDAİ ARAÇTA TPMS ARIZASI

29 Ocak 2019 Blog

2007 sonrası üretilen araçların çoğunda Lastik Basınç Kontrol sistemi mevcuttur. Simply click here so that you can get much more info svenska casino utan registrering. Bu sistem araçtaki lastiklerinizin basınçlarını, sıcaklığını kontrol etmektedir. Lastikler de oluşan herhangi bir problemde gösterge panelinde ikaz ışığı yakarak sürücüye bilgi vermektedir.

Lastik basınç ikaz ışığı yandığı zaman aracı hemen servise götürmenize gerek bulunmamaktadır. Öncelikle lastik basınçlarının kontrol edilmesi faydalı olacaktır. Lastik basınçları uygun hale getirildikten sonra sürücü manuel olarak lastik basınç sensör sıfırlama işlemi yapabilir.

Hyundai Tuscon Lastik Basınç Sensörü Manuel Sıfırlama Nasıl yapılır ?

Direksiyonun sağ tarafında bulunan aşağıda görselde belirtilen tuşa basıyoruz.

Ardından yukarı aşağı yön tuşları ile Bakım aralığı kısmına geliyoruz ve seçiyoruz.

Ekranda Lastik basınçlarını tek tek göstermektedir. Ön lastikler 33’ün altına düştüğü zaman lastik basınç arızası verecektir. Lastik havalarını kontrol edip havaları tamamlandıktan sonra araç ile test sürüşü yapıldığı zaman otomatik olarak bu problem ortadan kalkacaktır.

Eğer lastik basınç sensörlerinde bir arıza mevcut ise problemin çözülmesi için yeni bir sensör takılması gerekmektedir.

Autel firmasının ürettiği mx sensörler tüm araçlara uyumlu çalışmaktadır.

Sizlerde lastik basınç sensörü ya da farklı bir konu da bilgi almak istiyorum diyorsanız; 0850 755 02 30 numaralı telefondan ya da  

Nitro Mekatronik Web Sitesi üzerinden bilgi edinebilirsiniz.

Yazar hakkında

admin: